Folia do okładania książek

Samoprzylepna folia do okładania książek ...
czyli jak zabezpieczyć księgozbiór

 

folia do książekJeżeli trafiłeś na ten wpis to zapewne posiadasz bardzo dużą kolekcję książek lub jesteś bibliotekarzem.  Być może pożyczasz często książki i chcesz aby w momencie oddawania książki osobie od której ją pożyczyłeś była ona w takim samym stanie jak w dniu kiedy ją pożyczałeś.

Wyobraź sobie pracę związaną z okładaniem dużej ilości książek. Taką pracę wykonują codziennie bibliotekarze dlatego pokażemy wam dziś  w jaki sposób podchodzą do tematu okładania książek profesjonaliści czyli… bibliotekarze.  

Największe biblioteki coraz częściej sięgają po samoprzylepną folię do okładania książek z kilku powodów. Samoprzylepna folia do okładania książek to doskonały sposób na zabezpieczenie księgozbioru w każdej bibliotece szczególnie tam gdzie książki są często wyjmowane z półki. Ludzie niestety mają zły nawyk nie szanowania cudzej własności dlatego szczególnie warto rozważyć obłożenie książek folią we własnej bibliotece jeżeli pożyczasz swoje książki znajomym.

 

PAPIER kontra FOLIA DO OKŁADANIA KSIĄŻEK

Okładanie książek papierem to tradycyjna metoda przedłużania życia jest ona jednak mało praktyczna ponieważ obłożona okładka książki jest niewidoczna i aby wyszukać pozycję na półce należy najpierw wyjąć książkę z półki, otworzyć i przeczytać.  Samoprzylepna folia do okładania książek pozwoli zachować wspaniałe kolory na półce z książkami ale również umożliwi odczytanie tytułu książki na grzbiecie ponieważ jest przezroczysta.

Folia do okładania książek jest również znacznie wytrzymalsza na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i co ważne ochroni książkę w momencie kiedy dozna ona kontaktu z płynami typu herbata czy kawa.  Folia do okładania jest nieprzemakalna  i dlatego w tym aspekcie jest bezkonkurencyjna.

 

WYGODA i SZYBKOŚĆ

Szybkość okładania książki folią samoprzylepną jest taka sama jeżeli nie szybsza niż okładanie książki papierem.  Nowoczesna folia do okładania książek doskonale zagina się na krawędziach co ułatwia pracę z dużym księgozbiorem a także pozwala na usunięcie okładki książki w dowolnym momencie bez jej uszkodzenia.  

Zauważ dodatkową korzyść folii do okładania:  folię dopasujesz do każdej okładki książki o dowolnym rozmiarze. Gotowe okładki niestety często nie będą pasowały do nietypowych formatów.

 

CZYSTA OSZCZĘNOŚĆ

Porównując koszt okładania książek z innymi bardziej tradycyjnymi metodami  jak na przykład szary papier, folia do książek wypada bardzo tanio. Szczególnie różnice w cenie widać w momencie kiedy porównamy folię samoprzylepną do okładania z gotowymi okładkami foliowymi,  które można kupić w tradycyjnych sklepach papierniczych.

Zajrzyj do nas i zamów testową folię do okładania książek w Twojej bibliotece.